На престижном Nike Cup-у 2026 у Београду, једном од најјачих омладинских турнира на Балкану, Фудбалски клуб „Рудар“ је направио величанствен резултат, пласирао се међу 16 најбољих екипа!
Колики је успех остварио митровачки клуб говори чињеница да су из групе, између осталих, испали и великани европског фудбала…Ајакс из Амстердама и Бешикташ из Истанбула.
Своје место међу најбољима пронашли и Партизан, Војводина, Чукарички, Севиља, Рајо Ваљекано, Атлетико Мадрид, Сарајево, Стари Аеродром и бројни други велики клубови.
Екипа из Косовске Митровице стигла је до величанствених 16, а сада је пред њом нови изазов – Борац, против којег ће се борити за пласман у осмину финала Nike Cup-а 2026!
Без обзира на исход, једно је већ јасно:
РУДАР ЈЕ ПОКАЗАО ДА СЕ РАД, ДИСЦИПЛИНА, ВЕРА И ЉУБАВ ПРЕМА КЛУБУ МОГУ МЕРИТИ СА НАЈВЕЋИМА!
„Косовска Митровица има свој Рудар. Рудар има своју децу. А та деца данас представљају свој град пред целом Европом!“, поручили су из клуба.
Извор: ТВ Мост, ФК Рудар