Манифестација „Филмско лето за младе“ окупила малишане, омладину и родитеље у дворишту Дома културе у Грачаници

РТВ Грачаница

Плато испред Дома културе „Грачаница“ од 25. до 27. августа претворен је у биоскоп под ведрим небом. Традиционална манифестација „Филмско лето за младе“ окупила је бројне малишане, омладину и њихове родитеље, који су из удобних лези бег фотеља уживали у најновијим остварењима светске кинематографије.

Претходних дана љубитељи филмске уметности имали су прилике да уживају у правом летњем биоскопу на отвореном, а посебна пажња посвећена је и најмлађој публици за коју су сви филмови били синхронизовани.

РТВ Грачаница

„Ми смо презадовољни одзивом, поготову нашим малишанима, доказали су да су наша највернија публика и презахвални смо им на поверењу. Што се тиче утисака, наши утисци су позитивни. Било је довољно лепих филмова, потрудили смо се да их буде више него претходних година и изузетно смо задовољни одзивом публике. Биоскоп на отвореном није исто што и биоскоп у самој сали. Осмех те деце и потражња за картом више нам је подстрек и мотив да се потрудимо да им из године у годину појачамо филмску понуду и да направимо бољу селекцију филмова“, каже уредник филмског програма у Дому културе Бобан Јевтић.

Циљ пројекта је да се младима на Косову приближи филмска уметност и обогати културна понуда у Грачаници, а истовремено простор испред Дома културе постао је и простор за дружење и заједничко уживање. По речима помоћнице директора Канцеларије Владе Србије Милене Парлић, ових дана у свим крајевима Косова дешавају се бројне манифестације које говоре у прилог томе да на овим просторима култура живи.

РТВ Грачаница

„Готово у свим српским срединама сутра дочекујемо велики празник и овде у Грачаници, у свим српским срединама, Сабор у Лепосавић, тренутно се одржавају Дани Соколице, сутра је у Призрену промоција књиге, за пар дана Међународни фестивал МЕДИМУС. Много културних догађаја, много манифестација које заправо говоре како наш народ овде живи, колико је култура жива. У овим тешким временима успех је организовати све ове догађаје — ово напомињем само из једног разлога: из захвалности овим дивним људима, прегаоцима, који данас под притиском, у тешким условима и данима када нас оспоравају, покушавају да нашој дечици и народу приближе све оно што имају деца и у Београду и у Новом Саду, а чини ми се овде много лепше. Када се култура и вера споје, онда је то заиста најлепши догађај, јер се махом све манифестације и одржавају у нашим портама и нашим црквама. Предиван догађај, захвалност велику дугујемо и Дому културе Грачаница и свим људима који заиста улажу максималне напоре да деци омогуће да на најлепши начин представљају своје културно богатство, али и да деца на један здрав начин одрастају“, истиче Парлић.

РТВ Грачаница

За млађе, али и старије, ово је био догађај вредан памћења и успомена, када је у питању ово лето.

Покровитељ „Филмског лета за младе“ је Министарство културе Владе Републике Србије.

Извор: РТВ Грачаница

Related posts

Пожари активни у БиХ, Црној Гори, Северној Македонији и Хрватској – Пожар код Требиња се приближио изворишту и водоводу

Додељена престижна признања „Песничко успеније“

Објављен списак земаља из којих су туристи нестали у поплавама у Непалу, међу њима је и држављанин Србије

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније