Од сутра тачно у 9 сати почиње да ради портал који је најавио председник Вучић; Грађани могу да пријаве све злоупотребе јавних функционера

Танјуг

Сутра, 10. јула 2026. године, од 9 часова ујутру почиње са радом портал „Ко си, бре, ти?“, који је најавио председник Србије Александар Вучић.

Реч је о платформи намењеној грађанима за анонимно пријављивање неправилности и злоупотреба, пре свега јавних функционера, али и других јавних радника, због чега, како је више пута најављено, неће бити заштићених.

Управо из тог разлога се и наводи да од сутрашњег у Србији више ништа неће бити исто.

Вучић је раније истакао да ће грађани пријаве моћи да поднесу безбедно и потпуно анонимно, нагласивши да портал није повезан ни са једном политичком партијом, већ да је његов циљ борба против злоупотреба и јачање одговорности у јавном сектору.

Како је навео, грађани ће моћи да пријаве свакога за кога сматрају да је злоупотребио положај или прекршио закон, без обзира на то којој политичкој опцији припада.

О овој платформи председник је говорио и током синоћњег гостовања у Другом дневнику на Радио-телевизији Србије (РТС).

„Неки су већ фалсификовали, лажирали, правили своје платформе не би ли политички одговарали. Ово није нешто што има везе са политичким партијама, ово има везе са целом државом“, рекао је Вучић за РТС одговарајући на питање да ли ће тај портал бити покренут пре избора и шта очекује од те платформе.

Навео је да је то платформа која треба грађанима да омогући да безбедно и апсолутно анонимно поднесу пријаву о неправилностима, злоупотребама, о ономе што су видели.

„Реч је о томе да пријаве пре свега јавне функционере, али и све друге јавне раднике“, поновио је Вучић.

Како је додао, буду ли грађани видели да је било ко од његових људи или неки други, било ко, урадио нешто што не би требало, моћи ће то да пријави.

Извор: РТВ Пинк

 

Related posts

Извесно да ће Барнам бити нови британски премијер

Репрезентативка Србије у рвању Евелин Ујхељи освојила бронзу на Европском првенству

ОФК ДИФ по пети пут потпуно бесплатно у Москви на турниру „Куп пријатељства V“

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније