Грчко острво Евија погодио земљотрес

Танјуг

Грчко острво Евија јутрос је погодио земљотрес јачине 4,3 степена по Рихтеровој скали, саопштио је Европско-медитерански сеизмолошки центар.

Епицентар земљотреса био је на дубини од четири километра и удаљен 78 километара од града Перистерија.

Потрес се догодио у 5.13 часова по локалном времену и изазвао је узнемиреност међу становницима тог подручја, нарочито имајући у виду да је Евију јуче погодио низ земљотреса од којих је најснажнији био 5,2 степена, преноси Прототема.

За сада нема извештаја о повређенима или материјалној штети.

Због континуиране сеизмичке активности, власти су одлучиле да у тој области више основних и средњих школа остану затворене, из предострожности. Ватрогасне службе саопштиле су да су у стању повећане оперативне приправности.

Извор: Танјуг

Related posts

ЦИК: Данас почиње процес бројања гласова у свим општинама

Ескалација сукоба на Блиском истоку

Земљотрес погодио Филипине – најмање 12 мртвих, издато упозорење на цунами

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније