Представа „Емилија и детективи“ из Грачанице на Змајевим дечијим играма у Новом Саду

АП „Јанићије Поповић“

Аматерско позориште „Јанићије Поповић“ из Грачанице представиће се публици у Новом Саду извођењем представе „Емилија и детективи“, у оквиру 69. Змајевих дечијих игара.

Представа ће бити одиграна у Студентском културном центру Нови Сад, са почетком у 17 часова, а новосадска публика имаће прилику да погледа остварење у режији Уроша Младеновића, које изводе чланови драмске секције Дома културе Грачаница.

Инспирисана познатим романом „Емил и детективи“ немачког књижевника Ериха Кастнера, представа прати авантуре девојчице Емилије која се, уз помоћ пријатеља које упознаје на свом путовању, упушта у решавање мистериозног случаја.

Кроз низ занимљивих догађаја и сусрета, представа говори о значају пријатељства, међусобног поверења и заједничког деловања.

Гостовање грачаничких глумаца на једном од најзначајнијих дечијих фестивала у региону реализовано је уз подршку Општине Грачаница и Министарства културе Републике Србије.

Извор: Радио Гораждевац

Related posts

Конрад: Србија има огроман потенцијал, потребна већа динамика у евоинтеграцијама

Вучић: Србија ће наставити да даје активан допринос раду Интерпарламентарне уније

Општина Северна Митровица: Приштина не поштује сопствене законе и преузима надлежности локалне самоуправе

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније