Више од хиљаду ходочасника и овог викенда обилази светиње на Косову

Радио Гораждевац

И овог викенда, велики број ходочасника из Србије, Републике Српске, Црне Горе и дијаспоре у обиласку је светиња и српских средина на Косову. Хиљаде људи обилази Високе Дечане, Пећку Патријаршију, Драганац, светиње у Призрену, Ораховцу, Гораждевцу, Великој Хочи и друге.

Саборну цркву светог Ђорђа у Призрену данас је посетило више од 500 верника који су поред ове светиње обилазили и Богородицу Љевишку, Призренску Богословију, манастир Светих Архангела и друге светиње у овом граду. Неки од њих су присуствовали и вечерњем богослужењу у саборном храму, забележио је радио Гораждевац.

Очекује се да и сутра, на светој литургији у манастирима и црквама на Косову, буде присутно више хиљада верника.

Извор: Радио Гораждевац

Related posts

Ељези: Одобрено око 100.000 захтева за гласање ван Косова, највише из Немачке и Швајцарске

Мелсом: Норвешка била и остаје пријатељ Србије

Председник Вучић стигао у Баку, следи састанак са председником Азербејџана Алијевом

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније