Мијачић: Приштина именовањем Бајрамија спустила ниво преговора са Србијом

Танјуг

Координатор Националног конвента о ЕУ за Поглавље 35 Драгиша Мијачић оценио је да је именовањем Агрона Бајрамија за главног преговарача у дијалогу са Србијом, Приштина снизила ниво преговора и тиме послала јасну политичку поруку.

„Влада Косова именовала је Агрона Бајрама, амбасадора Косова у Белгији, за новог главног преговарача у дијалогу са Србијом. На овај начин Приштина је спустила ниво преговора са потпредседника Владе Косова на ниво државног службеника (амбасадора), што представља јасну поруку“ написао је Мијачић на друштвеној мрежи „X“

Влада Косова саопштила је у среду увече да је косовски премијер Аљбин Курти именовао Бајрамија за главног преговарача у техничком дијалогу о нормализацији односа са Србијом.

Бајрами, новинар и дипломата, на тој позицији замениће Бесника Бисљимија, а више о његовој каријеви и ставовима можете прочитати у тексту Косово онлајна.

Извор: Косово Онлајн

Related posts

Младеновић: Земљотреси у Србији у претходном периоду нису увод у јачи земљотрес

Српска листа: Ненад Рашић никада није добио легитимитет српског народа на изборима

Честитка министарке Жарић Ковачевић поводом Међународног дана породице

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније