Патријарх српски Порфирије стигао је на Велики петак у седиште Српске православне цркве – Пећку патријаршију где ће дочекати Васкрс

РТВ Грачаница

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије стигао је данас на Велики петак у седиште Српске православне цркве –  Пећку Патријаршију.

Патријарха су дочекали игуманија манастира Пећке патријаршије мати Харитина са монахињама манастира, пећки свештеници и игуман манастира Свети Архангели отац Михаило, као и верници. Патријарх Порфирије се по доласку у Пећку патријаршију поклонио светим моштима својих претходника архиепископа и патријараха српских.

РТВ Грачаница

У Пећкој патријаршији присутна је и Милена Парлић помоћница директора Канцеларије за КиМ.

Патријарх српски Порфирије ће на Велику суботу и Васкрс служити  Васкршњу литургију у Пећкој патријаршији, а на Васкршњи понедељак боравиће у манастиру Високи Дечани. Патријарх долази да прослави Васкрс са верним народом на Косову и Метохији.

Извор: РТВ Грачаница

Related posts

Европска комисија: И даље процењујемо да ли Србија испуњава услове за исплате из фондова ЕУ

Земљотрес јачине 5,8 регистрован на Тајвану

ЦИК одобрио план активности и буџет за изборе 7.јуна; Кампања почиње 28.маја

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније