Трамп: САД поразиле и десетковале Иран, координисаћемо пролаз кроз Ормуз

Танјуг

Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп рекао је да су САД „десетковале и потпуно поразиле Иран“ и најавио координацију са државама кроз Ормузски мореуз како би се осигурала брза и сигурна испорука нафте.

Трамп је у објави на друштвеној мрежи Истина навео да су Сједињене Државе победиле Иран „војно, економски и на сваки други начин“.

Амерички председник је истакао да земље које примају нафту кроз Ормуз морају да воде рачуна о сигурности пролаза, док ће САД пружити значајну помоћ и координацију.

„Све би ово требало да буде тимски напор, и сада ће бити. То ће померити свет ка хармонији, безбедности и вечном миру“, закључио је Трамп.

Сједињене Америчке Државе и Израел напали су у суботу, 28. фебруара, ујутру Иран у, како је саопштено, „превентивним нападима“, до којих је дошло након неуспеха током више рунди преговора о иранском нуклеарном програму.

Иран је затим покренуо масовне ударе у знак одмазде на Израел и на мете које се повезују са САД широм региона Блиског истока.

Извор: РТС

Related posts

Путин: Москва спремна за мировне преговоре са Украјином на основу договора из Истанбула

Апелациони суд укинуо пресуду Шаћиру Лутвији, предмет враћен на поновно суђење

Одржана церемонија примопредаје дужности на месту начелника штаба Кфора у Приштини

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније