ЕУ: Са жаљењем пратимо последња дешавања, чекамо одлуку Уставног суда

Танјуг

Портпарол ЕУ у писаном одговору за Косово онлајн навео је да Брисел са жаљењем прати последња дешавања на Косову.

„Са жаљењем пратимо последња дешавања. Сада чекамо одлуку Уставног суда“, наводи у одговору портпарол ЕУ за овај портал.

Председница Вјоса Османи је распустила Скупштину уз образложење да до 5. марта није изабран нови председник.

Премијер Косова Аљбин Курти изјавио је данас на ванредној конференцији за медије да је декрет о распуштању Скупштине неуставан и да Уставни суд треба да донесе одлуку да ли морају да се одрже нови избори.

Он је пренео да је Уставном суду поднет и захтев да процени да ли су посланици који се нису појавили на синоћним седницама парламента тиме прекршили Устав.

Извор: Косово Онлајн

Related posts

ЦИК: До 19 часова гласало 80,85 одсто регистрованих бирача у дипломатским представништвима

Нови пораз Партизана – Дубаи на корак до трофеја АБА лиге

МОЛ добио одобрење од ОФАЦ-а за наставак преговора о куповини НИС-а до 16. јуна

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније