НИС:Посебном лиценцом омогућен несметан рад, рафинеријска прерада и увоз сирове нафте

НИС

Министарство финансија САД издало је компанији НИС данас посебну лиценцу којом се омогућава несметано обављање оперативних активности компаније закључно са 20. фебруаром 2026. године, саопштила је компанија.

Како је наведено, нова лиценца омогућава одржавање пословања, уговора и других споразума који укључују НИС или његова оперативна зависна друштва, укључујући рафинеријску прераду, увоз сирове нафте, обављање трансакција неопходних за сигурност снабдевања и техничко одржавање, као и финансијска поравнања.

“О свим новим околностима које могу утицати на пословање компаније, НИС ће правовремено обавестити јавност“, наведено је у саопштењу компаније.

Извор: Танјуг

Related posts

Делевић: Пуштен Србин Д.В. који је јуче ухапшен на Брњаку

Епархија: Вучићево наглашавање о литијима изузетан допринос очувању истине

Соренсен: Косово треба да започне преговоре о аранжманима за самоуправљање српске заједнице

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније