МСП: Грађанима Србије се препоручује да не путују у Иран

Танјуг

Због погоршане безбедносне ситуације у Ирану, Министарство спољних послова позвало је све држављане Србије да напусте ту земљу, а оне који планирају да путују у Иран да одустану од путовања.

Министарство спољних послова Републике Србије саопштило је да због погоршане безбедносне ситуације и повећаног ризика по личну безбедност у Исламској Републици Иран, позива све српске држављане који се налазе у Ирану да напусте земљу, а оне који планирају да путују да одустану од путовања.

У Ирану се више недеља одржавају протести због погоршане економске ситуације. Према тврдњама активиста за људска права, у протестима је погинуло најмање 2.500 људи.

Више земаља је раније позвало своје грађане да напусте Иран и саветује да избегавају подручја протеста.

Извор: РТС

Related posts

У Београду обележен Дан сећања на страдале у „Олуји“, одржан парастос у цркви светог Марка

Теретни брод погођен пројектилом код Омана

Тужилачки савет расписује конкурс за нове тужиоце, десет места предвиђено за Србе

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније