Дочек Српске Нове године у Грачаници: Динча, во на ражњу, ватромет…

Фејсбук РТГ

Уз богат програм у Грачаници ће сутра бити организован традиционални дочек Нове године по Јулијанском календару, познатије као Православне или Српске нове године.
Нову годину грађани Грачанице и околине дочекаће уз концерт популарног певача Милана Динчића – Динче.
Посетиоци ће имати прилику да уживају у традиционалном послужењу – вола на ражњу, кувано вино и ракију, а у поноћ биће приређен ватромет.
Као и претходних година, дочек Нове 2026. године биће организован на отвореном у центру Грачанице, на Тргу осободиоцима, испред зграде Општине Грачаница.
Програм почиње у 20 часова наступом диџеја Даке, а потом око 22.30 очекује се наступ Динче.
Покровитељ прославе је Општина Грачаница, организатор НВО „Институт за јавна истраживања“, а промотер догађаја Туристичка организација Грачанице.
Општина Грачаница обавештава грађане да ће поводом дочека Православне Нове године бити организован бесплатан превоз за све посетиоце из других места са територије општине.
Општина Грачаница позива грађане да искористе организован превоз и безбедно присуствују традиционалном дочеку Српске Нове године.
Извор:Фејсбук РТГ/Општина Грачаница

Related posts

Калас: Формирање европске војске је екстремно опасно

Македонско тужилаштво покренуло истрагу о пет тона марихуане пронађене у Србији

Дочек рукометаша и проусташка музика – славље у Загребу уз Марка Перковића Томпсона

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније