Пребројани гласови пристигли поштом, чека се још 3.185 пакета

ЦИК

Централна изборна комисија завршила је бројање свих гласачких листића пристиглих поштом, не укључујући 3.185 пакета, за које се очекује да данас буду допремљени, преноси Коха.

Према укупним резултатима објављеним на званичном сајту ЦИК-а, Покрет Самоопредељење освојио је 51,01 одсто гласова, односно 57 посланичких места у Скупштини Косова.

Иза Самоопредељења налази се Демократска партија Косова са 20,24 одсто освојених гласова и 22 посланичка мандата, затим Демократски савез Косова са 13,26 одсто и 15 мандата, док је Алијанса за будућност Косова освојила 5,50 одсто гласова, односно пет места у Скупштини.

„Још увек на Косово нису допремљена 3.185 пакета са гласачким листићима, који су 2. и 5. јануара преузети из поштанских сандучића у Паризу (1.962), Берлину (633), Хагу (61), Подгорици (125) и Отави (404)“, изјавио је јуче портпарол ЦИК-а Ваљмир Ељези.

Извор: Косово Онлине

Related posts

На граничним прелазима теретна возила сатима чекају на излаз

Претежно сунчано, температура до 25 степени

Венс: Опција А за Иран је да се преговара, опција Б поновно покретање напада

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније