Цене нафте порасле након америчког напада на Венецуелу

ЕПА

Цене нафте данас су порасле за око један одсто након дужег дневног пада, пошто су предвиђања о глобалној понуди остала на стабилном нивоу након америчког напада на Венецуелу.

Тако се цена нафте Брент кретала око 61,7 долара по барелу, а америчке сирове нафте WTI (West Texas Intermediate) на око 58,2 долара по барелу, пренео је Трејдинг економикс.

Америчке снаге заробиле су председника Венецуеле Николаса Мадура током викенда након што су напале и блокирале производњу и извозну инфраструктуру Венецуеле током претходних недеља.

Иако Венецуела поседује највеће доказане резерве сирове нафте на свету, деценије недовољног улагања у енергетску инфраструктуру земље ограничиле извозне потенцијале.

С друге стране, утицај на цене има и то што је Организација земаља извозница нафте ОПЕК плус поновила посвећеност одлуци да ниво производње остане непромењен у првом кварталу.

Извор: Танјуг

Related posts

Јурић о нестанку двоје тинејџера: Ситуација је изузетно комплексна

Иран припрема закон о пловидби кроз Ормуз, забрана за Израел у сваком тренутку

Кошаркаши Партизана бољи од Слободе у Ужицу за пласман на завршни турнир КЛС

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније