Анадолија: Фидан разговарао са Спајићем и Ибрахимовићем о инцидентима на Забјелу

АП

Министар спољних послова Турске Хакан Фидан разговарао је данас телефоном са премијером Црне Горе Милојком Спајићем и потпредседником Владе и министром спољних послова Ервином Ибрахимовићем, преноси агенција Анадолија позивајући се на дипломатске изворе.

Фидан је у разговору пренио очекивање Турске да се предузму потребне мере како би се осигурала безбедност и заштита права турских држављана у Црној Гори.

С црногорске стране је упућено уверавање да се у том погледу предузимају све одговарајуће мере, навели су исти извори.

Влада Црне Горе донела је данас Уредбу о измени Уредбе о визном режиму којом се уводи привремена обустава безвизног режима за држављане Турске, због инцидента који се догодио током протеклог викенда у подгоричком насељу Забјело, када су, како се сумња, турски држављани напали и ранили једног мештанина.

Извор: Танјуг

 

Related posts

Почео састанак групе Пријатељи Западног Балкана, Ђурић представља Србију у Риму

СЗО: Обим епидемије еболе у Конгу већи него што показују званичне бројке

Пукао прозор авиона на лету из Солуна за Минхен, повређен држављанин Србије

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније