Ељези: Вечерас почиње бројање гласова за градоначелнике, сутра за одборнике

Demokracia

Портпарол Централне изборне комисије Ваљмир Ељези изјавио је да ће вечерас почети пребројавање гласова за кандидате за градоначелнике, док ће пребројавање гласова за одборнике скупштина општина почети сутра, пренео је РТК.

Ељези је навео да ће око 19.30 бити познати први прелиминарни подаци о излазности бирача.

„Верујемо да ће у кратком року након затварања бирачких места моћи да почне процес бројања гласачких листића. Према закону, броје се гласачки листићи за кандидате за градоначелнике, а затим они за скупштине општина. Гласови кандидата за одборнике скупштина општина бројаће се од сутра у општинским центрима за бројање“, рекао је Ељези за РТК.

Додао је да су овог пута ажурирања података била чешћа у поређењу са прошлим локалним изборима.

„Поређење правимо са изборима исте врсте, односно са локалним јер имају другачије карактеристике. У фебруару ове године, на парламентарним изборима, имали смо 1.200 кандидата за посланике, док на изборима имамо 205 кандидата за локалне изборе и више од 4.000 кандидата за скупштине општине“, рекао је Ељези.

Извор: Косово Онлајн

Related posts

Први крузер прошао кроз Ормуски мореуз од почетка рата са Ираном

Одликовање преживелој хероини из Јасеновца

Цене нафте пале 10 процената после отварања Ормуског мореуза за комерцијални саобраћај

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније