Посланици настављају расправу о првих осам тачака дневног реда

Танјуг

Посланици Скупштине Србије наставиће у 10 сати у Дому Народне скупштине прву седницу редовног јесењег заседања. Седница ће почети постављањем посланичких питања, а затим ће се прећи на обједињену расправу о првих осам тачака дневног реда од укупно 48 тачака.

Представници посланичких група наставиће расправу у начелу о предложеним законима, међу којима су Предлог закона о посебним условима за евидентирање и упис права на непокретностима и измене Закона о извршењу и обезбеђењу.

Расправљаће се и о изменама Закона о планирању и изградњи, те Закона о државном премеру и катастру, као и о посебним условима за реализацију изложбе „EXPO 2027“.

Посланици ће после расправе о првих осам тачака расправљати о амандманима на предложене законе.

Током јучерашње расправе посланици владајуће коалиције су подржали предложене законе, док је део опозиције који учествује у расправи критиковао предложена решења.

Извор: РТС

Related posts

Фич потврдио кредитни рејтинг Србије – Мијушковић: Позитивна оцена шаље две важне поруке

На Петровдан у Црној реци више хиљада људи

Од сутра ниже акцизе на гориво за 10 одсто, мера Владе Србије важиће до 19. јула

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније