Стевандић: Парламентарни форум је круна добрих односа Српске и Србије

РТРС

Парламентарни форум Србије и Српске представља круну добрих односа, поручио је председник Народоне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић. 

Поводом данашњег, трећег заседања Парламентарног форума, а други пут у Бањалуци, Стевандић појашњава да је реч о новом телу на којем се расправља о свим темама.

Он је гостујући у Јутарњем програму РТРС истакао да је посебна срећа то што ће на овом форуму имати и госте, међу којима су посланик из Северне Македоније као и два посланика из Црне Горе.

„Имаћемо једно мање заседање које прати и демократске и националне процесе везане за положај нашег народа. Бањалука је тиме добила посебну част, али карактер форума није искључиво национални он говори о доприносу миру, стабилизацији и будућој сарадњи, као и економском напретку“, навео је Стевандић.

Указао је да је српски народ под физичком тортуром на Косову и Метохији, још увек му оспоравају језик у Црној Гори, а у Републици Српској је под политичком тортуром Кристијана Шмита.

„Наравно да не можемо да се оглушимо на све то, и о томе ћемо расправљати заједно. Ово је догађај који је уско везан за Дане српског јединства. Сутра ће у Београду бити заједничка седница влада Србије и Републике Српске, а заједно организујемо и сајам пољопривреде. Сви се спремамо за војну параду у Србији. Учествујемо заједно у важним догађајима, али најважније је рећи да смо страна у свим процесима у Европи посвећена миру, и која није направила ниједан акт који позива на сукобе, за разлику од онога што свакодневно чујемо из Сарајева“, навео је Стевандић.

Интонирањем химни „Моја Република“ и „Боже правде“ у Народној скупштини у Бањалуци почела је трећа седница Парламентарног форума Србија-Република Српска.

Парламентарни форум чини по 11 чланова делегација Српске и Србије. Треће заседање Парламентарног форума уводним обраћањем отварио је председник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић.

Присутни су копредседавајући Парламентарног форума Република Српска – Србија Срђан Мазалица и копредседавајући Парламентарног форума из реда посланика Скупштине Србије Душан Марић.

Конститутивна седница Парламентарног форума Србије и Српске одржана је 2. јула прошле године у Бањалуци, а друго заседање је било у Београду.

Минић: Заједничка седница влада Српске и Србије биће усмерена на јачање сарадње

Премијер Републике Српске Саво Минић изјавио је да ће предстојећа заједничка седница влада Српске и Србије у Београду бити усмерена на јачање сарадње.

Минић је у Бијељини рекао да заједничка прича Републике Српске и Србије није усмерена против било кога већ је у интересу свих.

„Хоћемо да правимо причу да смо заједно и то је кључ решања, тако смо много јачи и спремнији за било какав изазов“, поручио је Минић.

Минић је рекао да је сигуран да ће Република Српска и Србија савладати све изазове који се у овом тешком времену намећу, преноси Срна.

Он је навео да је отаџбина једно, а држава друго, али да се на темељима отаџбине прави држава.

„Отаџбина је наша култура, вера, традиција, гробља предака. Волите отаџбину, а и Србија је наша отаџбина. Имамо обавезу да сваки становник у Републици Српској и који није Србин лепо живи и буде поштован“, каже Минић.

Related posts

Јесен почиње сутра у 20.19 часова

Радојевић: Данашњи напад на ходочаснике још један у низу напада и притисака на Србе на Косову и Метохији.

Репрезентативац Србије у рвању Александар Комаров освојио титулу првака света

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније