Кошаркаши Србије убедљиво победили Словенију у „генералци“ за Европско првенство

илустрација / РТС

Кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас Словенију резултатом 106:72 у генералној проби за Европско првенство.

У крцатој Београдској арени, најефикаснији у победи Србије, која је славила у свим припремним утакмицама, био је Никола Јовић са 18 поена, капитен Богдан Богдановић је дао 14, Никола Милутинов 11, а Тристан Вукчевић и Никола Јокић по 10.

Лука Дончић је предводио Словенију са 17 поена, 13 је дао Рок Радовић, а 10 Клемен Препелич.

Србија је пред више од 20 хиљада навијача, повела 10:0 на старту меча, Словенија није поентирала у прва три и по минута. После прве деонице било је 33:23 за „орлове“.

На полувремену је било 64:36 и већ тад је било јасно да ће изабраници Светислава Пешића стићи до убедљиве победе.

У једном тренутку било је и 40 разлике – 91:51.

Утакмици је присуствовао и тренер НБА клуба Мајами Хита Ерик Сполстра.

Европско првенство почиње 27. августа.

Србија је у групи А у Риги са домаћином Летонијом, Чешком, Естонијом, Португалијом и Турском.
Четири првопласиране селекције ће у осмину финала.

Извор: Танјуг

Related posts

Патријарх поручио новим официрима да наставе да корачају путем славних предака

Улуташ: Након оптимизације, ако буде потребно, трупе Кфора ће се вратити на Косово

Ивана Шпановић шампион Србије

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније