ЈАНАФ добио дозволу да настави испоруку нафте НИС-у

Танјуг

Јадрански нафтовод (ЈАНАФ) добио је лиценцу од америчке Канцеларије за контролу страних средстава (OFAC)) да настави до 27. августа да транспортује нафту до Нафтне индустрије Србије, објавио је ЈАНАФ.

„ЈАНАФ д.д. је, у сарадњи с Владом Републике Хрватске и уз подршку својих америчких правних заступника, исходио лиценцу до 27. коловоза 2025. године којом се омогућава наставак извршавања Уговора о транспорту сирове нафте склопљеног с компанијом НИС а.д“, наведено је у саопштењу ЈАНАФ-а.

Такође, ЈАНАФ поручује да ће наставити са Владом Хрватске и америчким правним заступницима да извршава све потребне радњи како би се у наредном периоду осигурали неопходни услови и сагласности за несметано испуњавање уговорних обвеза према НИС-у, наведено је у саопштењу.

Министарство финансија САД издало је у понедељак нову посебну лиценцу  којом је одложено ступање на снагу санкција у пуном обиму према компанији НИС и којом се компанији омогућава несметано обављање оперативних активности најкасније до 27. августа.

Извор: Танјуг

Related posts

Ноћна лига у малом фудбалу у Готовуши окупила 20 екипа

Зеленски: Да је Путин желео да оконча рат, не би подстицао енергетску блокаду Украјине

Баскеташи Србије у четвртфиналу Европског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније