Вучић: Желим да идуће године организујем глобални форум у Београду

Танјуг

Председник Србије Александар Вучић изјавио је вечерас да жели да наредне године у Београду организује глобални форум, на којем би окупио светске лидере.

Вучић је, на ТВ Информер, рекао да има идеју, а да ће за то тражити подршку председника САД Доналда Трампа и Русије Владимира Путина, да идуће године у Београду организује велики глобални форум на различите теме.

„Мислим да је Београд једини град који би могао да са политичким темама угости Путина, Трампа, Мелони, Мерца и друге. Нико у свету то није у стању да уради. Покушаћу да замолим ’главешине’ да помогну“, појаснио је Вучић.

Он је указао да би тај скуп требало да се одржи између марта и маја, у зависности о других међународних скупова.

„Прво, желим да добијем дозволу највећих светских лидера“, казао је Вучић.

Саопштио је и да је добио позив да присуствује Републиканском комитету у САД.

Изразио је уверење да ће том приликом имати могућност да у више наврата разговара са Доналдом Трампом.

„Немам коначну потврду за сусрет са Трампом, али свакако ћу се видети са виђенијим републиканцима“, рекао је Вучић.

Извор: Косово онлајн

Related posts

Калас: Пре преговора са Русијом потребно да ЕУ утврди о чему би се тачно разговарало

Мацут честитао Радеву на избору за премијера Бугарске: Србија остаје посвећена јачању сарадње

ЦИК примио 21.378 захтева из дијаспоре за гласање на изборима, 1.037 одбијено

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније