Теодосије: Да Господ укрепи наш народ на Косову да останемо и опстанемо своји на своме

Танјуг

Митрополит рашко-призренски Теодосије изјавио је да се моли да Господ благослови српски народ на Косову и укрепи га да, и поред свих тешкоћа, остане и опстане свој на своме.

„Нека би Господ благословио наш народ и укрепио нас да, и поред свих тешкоћа, останемо и опстанемо своји на своме, овде где смо вековима прослављали Бога и у много тежим околностима, као и чврсту веру да ниједна неправда није трајала довека“, рекао је Теодосије у интервјуу за „Јединство“ на питање која је његова божићна порука српском народу на Косову.

Додао је да се моли да и ова прослава Божића у Епархији прође у миру и спокојству, да сви људи осете радост и топлину доласка Христа, да барем за кратко време оставе пролазне бриге и зебње овога света и отворе своје срце за долазак Христа.

Теодосије је истакао да се српски народ на Косову радује и овогодишњој прослави Божића јер дубоко осећа да је Господ са њим и поред свих тешкоћа, посебно са онима који живе тешко, у затворима и у страху и неизвесности.

„Божићна радост је увек проткана васкршњом радошћу, јер Господ је дошао да донесе мир који није од овога света“, навео је Теодосије.

Одговарајући на питање шта је највећи изазов у митрополитској служби гледано кроз призму изазова са којима се данас суочавају Српска православна црква и верници на Косову, он је нагласио да је архијерејска служба на Косову стални живот у тајни распећа и васкрсења.

„Колико год били сведоци страдања нашег народа и светиња, сведоци смо и тајне вере, обнове и васкрсења и чудесних примера, који дају охрабрење и мени лично и многим другим људима који долазе на Косово и Метохију“, рекао је Теодосије.

Истакао је да је важно у свим недаћама сачувати веру, своје постојање и љубав према свим људима.

„Треба да имамо свест да смо овде, у овом времену, као свештенослужитељи не само ради наших верника, већ да би у нашем примеру и животу и они који нису наше вере упознали Христа, како га ми познајемо. Првенствено се трудимо да у свему што проповедамо и радимо, чинимо тако да у нашим верницима и народу Божјем, што више учврстимо веру у Христа и наду да је са Богом могуће ходити и опстати и онда кад мислимо да нам је тешко и када смо у опасности“, навео је митрополит рашко-призренски.

Извор: Танјуг

Related posts

Миладинов посетила децу са Косова која у организацији Канцеларије бораве у Фочи

Дизел на Косову скупљи за два цента, гас јефтинији

Воденица Влајковића из Грнчара више од 140 година чува традицију млевења житарица

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније