Милер: Гаспром планира да производи гас на неким пољима још 110 година

Руска државна компанија Гаспром планира да производи гас на неким пољима још 110 година, рекао је генерални директор те фирме Алексеј Милер.

Он је нагласио да је Гаспром светски лидер по резервама гаса и да ће тог енергента бити довољно за много година, пренео је ТАСС.

„Нема сумње да ће наши потрошачи имати гаса довољно за много, много година, а на неким пољима ћемо га производити до 2134. године“, рекао је Милер.

Додао је да је кључ за то попуна ресурсне базе.

Пре две године Милер је рекао да ц́е се производња на неким од Гаспромових налазишта завршити 2141. или чак касније, а да ће Гаспром наставити да развија нове центре за производњу гаса, наводи ТАСС.

Извор: Танјуг

Related posts

Бронза за Србију – Александра Перишић трећа у Европи

Извештај СЗО о хантавирусу: Инфицирано укупно деветоро људи; Последњи евакуисани путници са крузера на путу за аеродром на Тенерифима

Сутра се у Лепосавићу обележава општинска и храмовна слава

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније