Жестоки удари дроновима и украјинских и руских снага, на фронту забележено укупно 166 борбених окршаја.
Украјинска противваздушна одбрана уништила је 56 од 108 беспилотних летелица које је лансирала Русија током свог последњег ноћног удара, саопштиле су ваздухопловне снаге Кијева.
Додаје се да је још 49 „локално изгубљено“, обично као резултат електронског ометања.
Крхотине уништених дронова оштетиле стамбене зграде и куће, као и још неодређени део инфраструктуре, саопштиле су ваздухопловне снаге.
Напад дроновима на Грозни, одјекнуле четири експлозије
У главном граду Чеченске Републике, Грозном, одјекнуле су четири експлозије, саопштиле су локлане власти на Телеграм каналу, позивајући се на сведочења становништва и наводећи да је реч о нападу украјинских дронова.
Очевици тврде да су чули звуке експлозија око 07.45 по локалном времену, наводећи да су се пре детонација у оближњем селу чули звуци карактеристични за беспилотне летелице, преноси руска Газета.
„Прелиминарно се може рећи да је у питању био напад дроновима“, наводи се у саопштењу локалних власти и прецизира да су у граду регистроване четири експлозије.
Потврђено је и да је локална полиција отворила ватру на дронове чији је циљ била полицијска станица.
Руска ПВО током ноћи оборила 15 дронова
Руски системи противваздушне одбране уништили су током ноћи 15 украјинских дронова, саопштило је у тамошње Министарство одбране.
Тринаест беспилотних летелица оборено је изнад Црног мора и по један изнад руских пограничних региона Курск и Белгород, наведено је у објави на Телеграму.
Зеленски: Русија употребила ове недеље 630 вођених бомби, 550 дронова, 100 ракета
Руске снаге су од 9. до 15. децембра против Украјине употребиле скоро 630 вођених ваздушних бомби, око 550 јуришних дронова и више од 100 пројектила, изјавио је данас председник Украјине Володимир Зеленски.
„Само током ове недеље Русија је против Украјине употребила скоро 630 вођених авио-бомби, око 550 јуришних дронова и више од 100 пројектила разних типова. Захвалан сам војницима који бране Украјину, партнерима који разумеју нашу потребу за јачањем ПВО. да спасемо животе нашег народа“, написао је Зеленски на Телеграм каналу, пренео је Укринформ.
Он је истакао да сада свет треба да буде уједињен и јачи него икада.
Према његовим речима, на крају крајева, „присиљавање Русије и њених савезника да одустану од терора и постигну праведан мир могуће је само снагом и јединством“.
Извор: РТС, Танјуг