Зеленски најавио санкције против Грузије

АП

Председник Украјине Володимир Зеленски најавио је увођење санкција као одговор на акције актуелне грузијске власти.

У свом вечерњем обраћању, Зеленски је осудио понашање грузијске владе, оптужујући је да „гура земљу у очигледну зависност од Русије“ и да се поставља против интереса свог народа, пренела је Европска правда.

Зеленски је истакао да је понашање грузијских власти „срамотно“ и нагласио да када Москва хвали ту владу, јасно се види за кога она тренутно ради.

Он је додао да се у Тбилисију тренутно „растурају протести“ и да то није у интересу Грузије.

У вези са тим, председник Украјине је најавио да ће заједно са међународним партнерима предузети конкретне кораке.

„Наложио сам припрему релевантних одлука о санкцијама“, рекао је Зеленски.

Протести у Грузији трају већ скоро недељу дана, након што је премијер те земље Иракли Кобахидзе саопштио да ће питање преговора о придруживању Европској унији бити одложено до 2028. године.

Балтичке државе су већ најавиле санкције против грузијских званичника који су учествовали у насилном гушењу протеста, укључујући и бившег премијера Бидзина Иванишвилија.

Извор: Танјуг

Related posts

Младеновић: Земљотреси у Србији у претходном периоду нису увод у јачи земљотрес

Српска листа: Ненад Рашић никада није добио легитимитет српског народа на изборима

Честитка министарке Жарић Ковачевић поводом Међународног дана породице

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније