Колегијум министра одбране: Војска Србије је спремна да одговори на све изазов

Министарство одбране

На седници Колегијума министра одбране, којом је руководио министар Братислав Гашић, разматрана је актуелна безбедносна ситуација у земљи и региону.

Чланови Колегијума информисали су министра одбране о степену реализације задатка из својих функционалних надлежности.

,,На седници је закључено да је Војска Србије спремна да одговори на све изазове, ризике и претње по безбедност грађана Републике Србије у тренутним сложеним геополитичким околностима.

Посебно је истакнуто да ће тежишни задатак у наредном периоду бити наставак јачања оперативних способности кроз набавку савременог и модернизацију постојећег наоружања и војне опреме и изградњу нове и обнову постојеће инфраструктуре са циљем побољшања услова за живот и рад, као и јачање свеукупних одбрамбених капацитета“, наводи се у саопштењу министарства одбране.

Извор: Саопштење / ТВ Мост

Related posts

Вучић: Најважније је што ће на скупу 27. јуна бити представљен план за будућност Србије

ОфК Диф шампион турнира у Салцбургу

Светски конгрес економиста у Београду; Вучић: Живимо у свету у коме пада у воду све што је обликовало светску економију

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније