Ристић: Ове године забележен мањи број случајева угрожавања безбедности новинара

Танјуг

Министар информисања и телекомуникација Дејан Ристић рекао је, на састанку са шефом Мисије Савета Европе Јаношем Бабићем, да је у првих девет месеци ове године забележен мањи број случајева ометања рада или угрожавања безбедности новинара у Србији.

Током посете Ристића Мисији Савета Европе у Београду настављени су разговори о темама од посебне важности за унапређење области јавног информисања у Србији, саопштило је Министарство информисања.

На састанку су разговарали о најважнијим темама које се тичу медијског плурализама, слободе изражавања, поштовања националних и међународних прописа и безбедности новинара.

Бабић је Ристића замолио за подршку по питању ратификације конвенције Савета Европе о приступу званичним документима, Тромсо конвенције, коју је Република Србија већ потписала.

Извор: Танјуг

Related posts

Трамп: Договорено тродневно примирје између Русије и Украјине од 9. до 11. маја

Ђоковић поражен од Прижмића на старту Мастерса у Риму

Фицо: У Европи се изврће историја Другог светског рата

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније