Момировић: Акција „Најбоља ценаˮ утицаће на смањење инфлације у Србији

илустрација

Министар унутрашње и спољне трговине Томислав Момировић изјавио је да ће, према очекивањима тог министарства и проценама НБС, изнетим на заседању Савета за координацију активности и мера за раст БДП, акција „Најбоља ценаˮ учествовати у смањењу инфлације за 0,3 процентна поена, тако да се очекује да ће бити испод четири одсто.

Момировић је нагласио да је циљ акције „Најбоља ценаˮ да се у периоду виших стопа инфлације, као последице рата на истоку Европе и покиданих ланаца вредности због геостратешких ризика, грађанима омогући приступачна куповина најважнијих животних намирница.

Он је изразио задовољство тиме што се поменута акција спроводи уз максималну подршку трговаца и свих осталих учесника у ланцу снабдевања, који су, како је истакао, исказали висок ниво разумевања за проблеме са којима се сусрећу наши грађани, наводи се у саопштењу.

Извор: Саопштење / ТВ Мост

Related posts

Харелсон: Почасно Срце Сарајева ми значи више од било које награде до сада

Симић: Суспензија полицајаца први корак, одговорни морају да одговарају пред судом

ПИК препоручио суспензију двојице полицајаца због злостављања Ненада Рашковића

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније