Немачки војници КФОР-а на заједничкој обуци са Мултинационалном специјализованом јединицом

Фејсбук / КФОР

Данас су немачки војници, додељени Регионалној команди Исток мисије КФОР, спровели заједничке обуке са Мултинационалном специјализованом јединицом, у кампу Бондстил. Тестирали су дугогодишње процедуре управљања кризним ситуацијама.

КФОР наставља да спроводи свој мандат, на основу Резолуције 1244 Савета безбедности УН из 1999. године – да допринесе безбедном и сигурном окружењу за све људе и заједнице које живе на Косову, слободи кретања у свако доба и непристрасно. КФОР је трећи одговор после мисије Косовске полиције и ЕУЛЕКС-а,са којима ради у блиској координацији.

Фејсбук / КФОР

Извор: ТВ Мост

Related posts

Боцан-Харченко: Апсурд је да Кфор преда део одговорности косовској полицији

Захарова: Зеленски изазива нуклеарну катастрофу у Европи

Пожари активни у БиХ, Црној Гори, Северној Македонији и Хрватској – Пожар код Требиња се приближио изворишту и водоводу

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније