Четири медаље за младе српске информатичаре у Кишињеву

РТС

На Европској јуниорској информатичкој олимпијади у Кишињеву, главном граду Молдавије, четворочлани тим Србије освојио је две сребрне и две бронзане медаље.

Павле Дамјановић, ученик Основне школе „Нада Поповић“ из Крушевца и Лазар Колунџија, ученик Гимназије „Светозар Марковић“ из Ниша освојили су сребрне медаље, док су Петар Бановић, ученик Математичке гимназије у Београду и Ирина Станишић, ученица Основне школе „Нада Поповић““ из Крагујевца, освојили бронзане медаље.

Надметало се 98 такмичара из 26 земаља.

Током Европске јуниорске информатичке олимпијаде, одржана је јуниорска балканска информатичка олимпијада. Павле Дамјановић, Лазар Колунџија и Петар Бановић освојили су сребрне медаље, док је Ирина Станишић освојила бронзану медаљу. Надметало се 32 ученика из осам земаља.

Вођа екипе била је Милица Настић из ОШ „Андра Савчић“ из Ваљева, док је заменик вође био Огњен Тешић са Математичког факултета у Београду.

Извор: РТС

Related posts

Млади кошаркаши Србије започели Европско првенство победом над Пољском

Анита Орбан: Мађарска неће слати оружје Украјини, са Русијом желимо прагматичан однос

Број погинулих у земљотресима у Венецуели порастао на 4.333, повређено 16.740

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније