Вучевић одржао састанак посвећен стабилизацији цена

Танјуг

Председник Владе Србије Милош Вучевић састао се данас са представницима највећих трговачких ланаца и министрима унутрашње и спољне трговине и привреде Томиславом Момировић и Адрианом Месаровић, како би се у што краћем року дошло до стабилизације цена одређених прехрамбених производа на тржишту у односу на регион.

Вучевић је подсетио на то да је прошле године реализована акција „Боља цена“, у оквиру које су прехрамбени производи били на снижењу, а да је та акција помогла бољем животном стандарду грађана, саопштено је из Владе Србије.

Премијер је истакао да је трговина као привредна делатност унапређена и да има лидерске елементе, као и да је значајан чинилац раста бруто домаћег производа (БДП).

Навео је и да су трговачки ланци важан чинилац унапређења животног стандарда грађана, због чега је Влада Србије са њима у сталном дијалогу.

На састанку је било и речи о правној регулативи за ову привредну делатност, маржама, царинама и условима рада.

Извор: ТВ Мост, саопштење

Related posts

Старовић о објави Зуљфаја: Наведена права гарантована Србима на Косову, али недостају у пракси

Ђурђевић Стаменковски: За две године номинални раст минималне зараде 49,9 одсто, реалан око 33 одсто

Одбојкашице Србије победиле Украјину на Европском првенству

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније