Министарство информисања и телекомуникација осуђује упад КП у више јединица „Пошта Србије“ на северу Косова

Министарство информисања и телекомуникација најоштрије осуђује најновију координисану и противправну акцију косовске полиције која је данас извршила упад у више јединица поштанске мреже ЈП ,Пошта Србије’ на северу Косова.

Како се истиче у саопштењу Министарства, ово је још један у мноштву примера „демонстрирања отворене силе и противправног деловања привремених институција самоуправе у Приштини које за циљ имају трајни прогон преосталог српског и другог неалбанског становништва на подручју Косова и Метохије“.

„Министарство очекује да релевантни међународни актери реагују у најкраћем року и заштите елементарна људска и грађанска права српског и другог неалбанског становништва на подручју Косова и Метохије“, наводи се у саопштењу Министарства информисања и телекомуникација.

Извор: ТВ Мост, саопштење

Related posts

Ђурић у Панами са шефом дипломатије Сент Винсента и Гренадина, Захвалност на подршци нашим најважнијим националним питањима

Трамп: Иран прави веома велике уступке, видећемо шта ће се догодити

Културно-уметнички програм “У сусрет Видовдану” сутра од 19 часова на Тргу браће Милић

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније