Гашић и Мојсиловић присуствовали литургији поводом крсне славе Војске Србије

Министарство одбране

Министар одбране Братислав Гашић и начелник Генералштаба генерал Милан Мојсиловић присуствовали су данас литургији у цркви Светог Марка у Београду, поводом крсне славе Војске Србије – Свети деспот Стефан Високи.

Свету архијерејску литургију у војном храму служио је епископ липљански и војни Доситеј, уз саслужење свештенства, који је потом пренео поздраве Његове светости патријарха српског Порфирија и у његово име честитао славу припадницима Војске Србије, саопштено је из Министарства одбране.

У беседи после литургије, епископ је рекао да Деспот Стефан Лазаревић као заштитник наше војске бди над нама и поручио да му се молимо да нас оснажи, како бисмо имали снаге да се одбранимо у овим тешким временима.

У мају прошле године, Сабор Српске православне цркве донео је одлуку да Војсци Србије буде додељена званична слава – Деспот Стефан Лазаревић, подсећа се у саопштењу.

Извор: Танјуг

Related posts

Јована Арсић освојила златну медаљу на Светском купу у Пловдиву

Линта: Циљ Хрватске је да хапшењима крајишких бораца застрашује прогнане Србе

Вучић: Идемо на изборе за три-четири месеца, надлежни органи одлучиће да ли и председничке и парламентарне

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније