Ђурић са Китингом: Србија је конструктиван и поуздан међународни чинилац

МСП

Министар спољних послова Србије Марко Ђурић састао се данас са конгресменом Вилијамом Китингом, копредседавајућим Пододбора за Европу у Спољнополитичком одбору и чланом Војног комитета у Представничком дому америчког Конгреса са којим је разговарао о геополитички значајним темама.

Ђурић је саговорника информисао о позицијама Србије у контексту савремених међународних политичких и безбедносних изазова, саопштило је Министарство спољних послова.

Додао је да је Србија конструктиван и поуздан међународни чинилац и наставиће да доследно ради на изградњи мира и стабилности на западном Балкану, али и да је Србија отворена за сарадњу са САД.

„Један од спољнополитичких приоритета Србије биће и наставак изградње стабилних и продуктивних односа са САД, а посебна очекивања имамо од сарадње у областима као што су информационо-комуникационе технологије и енергетика, рекао је Ђурић.

Извор: ТВ Мост, Саопштење

Related posts

Традиционални турнир у малом фудбалу у Гораждевцу почиње данас

Ђурић са замеником министра иностраних послова Узбекистана о односима и сарадњи

Српски ватрогасци који су помагали у гашењу пожара у Шпанији данас крећу кући

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније