Две трећине немачког извоза оружја отишло у Украјину ове године

Две трећине немачког извоза оружја било је намењено Украјини у првој половини 2024, према подацима Министарства правде.

Немачки извоз оружја је другу годину заредом достигао рекордан ниво, углавном због пружања војне помоћи Украјини, преноси Укринформ.

Немачка влада је од 1. јануара до 18. јуна одобрила укупан извоз оружја у вредности од најмање 7,48 милијарди евра, што је 30 одсто више него у првој половини 2023. године.

Истовремено, око 65 одсто извоза у вредности од 4,88 милијарди евра било је издвојено за помоћ Украјини.
У 2023. немачки извоз оружја достигао је рекордних 12,2 милијарде евра, а у овогодишњем буџету предвиђено је више од 7,1 милијарде евра за војну помоћ Кијеву.

Извор: Танјуг

Related posts

Ђедовић Хандановић: Неопходно је да успешно приведемо крају трансформацију ЕПС-а

Годишњи концерт КУД „Добротинско прело“: Наше место живи, овде се чувају обичаји

Годишњица катастрофе у Чернобиљу

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније