Лос Анђелес: Евакуисано 1.200 људи због пожара

АП

Шумски пожар који је избио у јужној Калифорнији приморао је евакуацију најмање 1.200 људи, јавља АП.

У пожару, названом ,,Пост Фире“, спаљено је више од 25 квадратних километара те територије.

Према информацијама Калифорнијског одељења за шумарство и заштиту од пожара, ватра је горела близу ауто-пута у Горману, око 100 километара северозападно од Лос Анђелеса.

Служба за ватрогасне интервенције Лос Анђелеске окружне ватрогасне службе саопштила је да су државне горске службе Калифорније евакуисале 1.200 људи из рекреационог подручја Хангри вели, у Горману.

Ватрогасци су истакли да су снажни ветрови ометали њихову борбу са ватреном стихијом, али пожар није угрозио куће, док су два комерцијална објекта оштећена.

Извор: Танјуг

Related posts

Први крузер прошао кроз Ормуски мореуз од почетка рата са Ираном

Одликовање преживелој хероини из Јасеновца

Цене нафте пале 10 процената после отварања Ормуског мореуза за комерцијални саобраћај

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније