Израелска војска саопштила је да наставља операције у области Рафе, на југу Појаса Газе, елиминишући припаднике групе и лоцирајући оружје и подземне тунеле.
Припадници Нахал бригаде пронашли су и уништили више експлозива које је ускладиштио Хамас, наводи се у саопштењу ИДФ-а.
Хамас: Нико не зна колико је још талаца живо
Високи званичник Хамаса Осама Хамдан изјавио да нико не зна колико је израелских талаца од преосталих 116 отетих, још живо у Појасу Газе.
„Немам појма о томе. Нико нема појма о овоме“, рекао је Хамдан за Си-Ен-Ен.
Хамдан је, између осталог, изјавио да Израел мора да пристане на потпуни прекид ватре, пре било каквих преговора о ослобађању талаца
„Хамасу је потребан јасан став Израела да прихвати примирје, потпуно повлачење из Газе и пусти Палестинце. Спремни смо да разговарамо о правичној договор око размене затвореника“, рекао је Хамдан.
САД: Уништена два чамца и дрон Хута у Црвеном мору
Америчка војска је саопштила да је уништила два патролна чамца јеменске групе Хути, брод без посаде и дрон изнад Црвеног мора.
Портпарол групе Хути, која контролише најнасељенија подручја Јемена, изјавио је раније у четвртак да су Хути гађали Вербену у Арапском мору, као и Сигардијан у Црвеном мору.
Америчка Централна коанда саопштила је да је у нападу на брод Вербенакарго под заставом Палауа тешко повређен један члан посаде и да је дошло до пожара.
Извор: РТС