Бербок: Приштина што пре да испуни услове

Профимедиа

Немачка министарка спољних послова Аналена Бербок апеловала је данас на Приштину да што пре испуне услове, како би Немачка могла да охрабри већину за пријем Косова у Савет Европе.

Бербок је новинарима, уочи почетка састанка Комитета министара Савета Европе у Стразбуру, изнела тврдњу да би Приштина требало да постане чланица СЕ.

„Што пре да се створе сви услови како бисмо добили неопходну већину да Косово буде примљено у Савет Европе“, рекла је Бербок.

Бербок се крајем априла састала у Берлину са косовским премијером Аљбином Куртијем који јој се захвалио на подршци Немачке кандидатури Косова у Савет Европе. Курти је тада истакао и да је немачка подршка од кључног значаја на путу Косова ка пуноправном чланству у ЕУ.

Извор: Танјуг

Related posts

Уставни суд: Одлука о жалби Српске листе након што се размотре сви аспекти

Лепосавић: Отворена 18. Међународна ликовна колонија „Копаоник 2025“

Кошаркаши Црвене звезде победили Реал Мадрид у петом колу Евролиге

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније