Министарство спољних послова Турске саопштило је данас да су турски цивилни бродови „Јашар“ и „Надежда“ нападнути беспилотним летелицама (БПЛО) у Црном мору и да је повређено више чланова посада, међу којима су и турски држављани.
У саопштењу се наводи да су турски цивилни бродови Јашар и Надежда били мета дронова непосредно након што су синоћ напустили луку Новоросисјк, преноси турски државни ТВ канал ТРТ Хабер.
У саопштењу је наглашено да је безбедност грађана Турске приоритет и да се стање повређених пажљиво прати.
„Дубоко смо забринути због ескалације сукоба између Русије и Украјине у Црном мору, који упркос нашим бројним упозорењима утиче на цивилни поморски саобраћај“, саопштило је турско министарство спољних послова и позвало све стране да хитно предузму конкретне мере како би се осигурала безбедност пловидбе у Црном мору јер би у супротном снабдевање храном могло да буде угрожено, пренео је Еурактив.
Извор: Танјуг