Уредба која се односи на бесплатне ваучере за пензионере за одмор у Србији усвојена је на седници Владе Србије и као што је председник Србије Александар Вучић и обећао, опредељено је 300 милиона динара за 30.000 ваучера од по 10.000 динара, изјавио је први потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали.
„Ваучере, који су део великог пакета помоћи грађанима, моћи ће да добију наши најстарији суграђани чији месечни износ пензије не прелази 80.000 динара. Пријава за ваучере обављаће се на шалтерима Поште Србија“, објавио је Мали на инстаграму.
Навео је да је туризам веома важна привредна грана за српску економију, као и да ће се поделом ваучера за одмор у Србији, са једне стране додатно оснажити туристички сектор, а са друге стране остварити уштеде у кућним буџетима наших најстаријих који добијају бесплатне ваучере.
„Иначе, ваучери за одмор у Србији постоје од 2015. године, а држава је до сада, обезбедила више од два милиона туристичких ваучера за шта је опредељено око 13 милијарди динара. Туристички ваучери су део новог пакета економских мера, а циљ је да се кроз одговорну економску политику, улагања и подршку становништву обезбеди већи животни стандард и сигурнија будућност за све“, истакао је Мали.
Стабилност, одговорно управљање јавним финансијама и брига о грађанима су, нагласио је, темељ даљег развоја Србије.
Одговорна држава је увек ту за своје грађане и наставиће да им буде поуздан ослонац, поручио је Мали.
Извор: Танјуг