Председник Одбора за помоћ Косову и Метохији Милорад Арлов упутио је поводом Видовдана честитку патријарху српском Порфирију, митрополиту рапшко-призренском Теодосију, монаштву, сестринству, свештенству и српском народу на Косову, срећан велики празник Видовдан.
“Видовдан је један од највећих и најзначајнијих празника у СПЦ и српском народу. На данашњи дан пре 637 година обранили смо српско постојање у Косовском боју. Да није било косовских јунака Лазара, Милоша, Југовића…. и ове историјске битке против Османлијског царства ко зна би ли ми Срби постојали као народ. Будите поносни што сте потомци славних косовских јунака и Богу хвала што чувате српске обичаје, духовност, културу, писмо, традицију… на Косову и Метохији. Проведите Видовдан у Грачаници, Газиместану, целом Косову и Метохији мирно и достојанствено у духу великог српског верског празника и сећања на Косовске јунаке”, наводи Арлов у честитки.
Извор: Одбор за помоћ КиМ