Министарка Мацура на концерту КУД „Српски вез“ у Куманову

Танјуг

Министарка без портфеља у Влади Републике Србије задужена за координацију активности у области родне равноправности, спречавања насиља над женама и економског и политичког оснаживања жена, Татјана Мацура, обратила се на почетку свечаног концерта Културно-уметничког друштва „Српски вез“, организованом поводом обележавања 13 година успешног рада овог друштва у Куманову.

Поред министарке Мацуре догађају су присуствовали и потпредседник Владе Северне Македоније Иван Стоилковић, министар у Влади Републике Србије Ђорђе Милићевић, председница Српске заједнице у Републици Северној Македонији Гордана Јовић Стојковска, градоначелник Куманова Максим Димитриевски, као и представници дипломатског кора, саопштило је ресорно министарство.

Министарка Мацура истакла је улогу жена у културно-уметничким друштавима при очувању националног идентитета, језика, традиције и културног наслеђа српског народа у региону.

„Жене имају непроцењиву улогу у преношењу традиције на млађе генерације и очувању културног идентитета наших заједница. Оне имају своје значајно место и у КУД ‘Српски вез’. Тринаест година преданог рада овог КУД-а сведочи о снази заједништва, посвећености и љубави према култури и традицији“, поручила је министарка.

Током концерта публика је имала прилику да ужива у богатом програму народних игара, песама и обичаја који представљају културно наслеђе српског народа, али и доприносе међукултурном дијалогу и повезивању заједница у Северној Македонији.

Извор: РТВ

Related posts

Лут: Кфор остаје снажно мултинационално присуство на Косову

Брнабић о афери „звучни топ“: „Имали су три циља – дехуманизацију Вучића, поделу друштва и одговор Брисела“

Одржана пета “Питијада” у Доњој Гуштерици; Промоција традиције и националне кухиње

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније