Настављени протести подршке ухапшеним директорима здравствених и образовних установа

РТВ Грачаница

Запослени у Дому здравља Доња Гуштерица и Средњошколском центру у Лапљем Селу окупили су се данас на мирном получасовном протесту у знак подршке ухапшеним директорима здравствених и образовних установа на територији ове општине.

Ово је 14. дан како се радници окупљају и понављају да ће се мирни протести наставити док челници ових институција не буду ослобођени.

Скупови су организовани и у другим здравственим и образовним установама на централном Kосову.

Скупови подршке у свим образовним и здравственим институцијама које функционишу по српском систему на територији општине Грачаница трају од 19. маја када су директори ухапшени.

Њима је Основни суд у Приштини 21. маја одредио притвор до 30 дана.

Апелациони суд у Приштини одбио је 5. јуна жалбе одбране и потврдио за њих меру судског притвора.

Извор: РТВ Грачаница

Related posts

Српска листа о хапшењима на Газиместану: Покушај застрашивања и доказ репресије режима у Приштини

Канцеларија за КиМ: Куртијева полиција спровела нецивилизацијски акт насиља

Одата пошта кнезу Лазару на Прилепцу, његовом родном месту

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније