РХМЗ: У наредна два сата у већем делу земље киша и локални пљускови са грмљавином

Танјуг

Републички хидрометеоролошки завод издао је упозорење да се у наредна два сата у већем делу земље очекују местимично киша и локални пљускови са грмљавином, само у Банату, као и на југу и крајњем југоистоку Србије биће суво.

Међутим, невреме је већ захватило таком дана поједине делове Србије, тако да је у Крушевцу у долини Рибарске реке дошло до краткотрајног невремена са пљуском, местимично градом величине грашка и грмљавином.

Штете на објектима и усевима нису пријављене.

У Крагујевцу је у више наврата падала јака, краткотрајна киша, местимично праћена градом, преноси РТС.

Кишна канализација се излила у појединим улицама у граду.

Противградна заштита дејствовала је са свих радарских центара на територији Шумадијског округа и за сада штета није пријављена.

Киша праћена градом кратко је падала на подручју Врњачке бање и краљевачке општине, док је град био у Врњачкој бањи и Прокупљу, али није причињена материјална штета-

И на подручју Чачка и околине од 11 часова местимично пада слаба киша, уз смену сунца и облака.

После 14 часова град је пао и у Трстенику.

Сектор за ванредне ситуације МУП издао је раније због олујног ветра упозорење и грађанима се препоручује да заштите возила и имовину, и да прате информације надлежних органа.

РХМЗ је покренуо процедуре за пренос СМС хитних информација грађанима.

Извор: Танјуг

Related posts

Бабиш у дводневној посети Србији, свечани дочек испред Палате „Србија“

Ракочевић: Џуфка је фалсификатор чије име не треба ни помињати, није добио никакав спор против СПЦ

Руски ваздушни удари на Одесу, оштећени објекти лучке инфраструктуре

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније