Бивши ученик насумично пуцао у средњој школи у Турској, повређено 16 особа

Наоружани 19-годишњи нападач, за кога је утврђено да је бивши ученик школе, пуцао је насумично на људе, након чега је извршио самоубиство.

Шеснаест особа је рањено у пуцњави која се догодила у средњој школи „Ахмет Kојунџу“ у ​​округу Сиверек у Шанлијурфи на југоистоку Турске.

Према првим извештајима, у нападу је повређено 10 ученика, четири наставника, један полицајац и један радник у кантини, а повређени су превезени у државну болницу Сиверек, преноси Си-Ен-Ен Турк.

Младић, који је напад извршио сачмарицом, након инцидента је извршио самоубиство истим оружјем.

Утврђено је да је он бивши ученик те школе, преноси Хуријет.

Неки од повређених ученика искочили кроз прозоре како би побегли од нападача, а снаге безбедности су навеле да је већина ученика у школи евакуисана.

Очевидац је пренео да је нападач „чим је ушао на главна врата почео да пуца из пиштоља са дугом цеви који је носио“.

„Прво је пуцао лево и десно, па у школу. Онда је утрчао у школу. Унутра је пуцао директно на свакога кога је срео“, рекао је очевидац.

Министарство унутрашњих послова Турске саопштило је да је покренута истрага о нападу.

Извор: РТС

Related posts

Фон дер Лајен: Мађарска се вратила у срце Европе,приоритет нове власти владавина права

Сахрањен кошаркашки тренер Душко Вујошевић

Представа “Покондирена тиква” сутра у Зубином Потоку

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније