Стармер: Пратимо разговоре САД и Ирана – Лондон спреман да се брани од балистичких ракета

Танјуг

Британски премијер Кир Стармер изјавио је да је Велика Британија била упозната са разговорима између САД и Ирана и истакао да Лондон жели деескалацију и окончање сукоба „што пре“.

„У том смислу, поздрављам разговоре између САД и Ирана о којима је извештавано“, рекао је он обраћајући се скупштинском одбору у Вестминстеру, преноси Би-Би-Си.

Стармер је навео и да би „преговарачки споразум“ требало да постави „строге услове за Иран, посебно у вези са нуклеарним оружјем“.

На питање како би Велика Британија одговорила у случају да Иран или Русија лансирају балистичку ракету, Стармер је рекао да његова земља има „веома ефикасне начине да се брани“.

Одговарајући председнику одбора за одбрану Тану Десију, након извештаја из Израела да Иран поседује ракете које могу да досегну Велику Британију,

Стармер је указао на интегрисани систем противваздушне одбране Велике Британије и рекао да она распоређује системе кратког домета у Бахреин, Кувајт и Саудијску Арабију.

„Не желим да подижем ниво забринутости у јавности. Људи су већ узнемирени оним што гледају на телевизији и забринути због последица које ће то имати на њих, посебно економских у домаћинствима“, нагласио је Стармер.

Извор: РТС

Related posts

На Косову регистрована 52 случаја малих богиња, највише оболелих у Приштини

Посланици настављају обједињену начелну расправу о 18 тачака дневног реда

Дизел на Косову данас скупљи, ауто-гас јефтинији

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније