Хаг: Од 9. до 18. фебруара завршне речи у предмету Тачи и остали

Судски панел у Специјализованим већима Косова у Хагу саопштио је да ће период од 9. до 18. фебруара бити предвиђен за завршне речи у предмету против четири бивша лидера ОВК, Хашима Тачија, Кадрија Весељија, Јакупа Краснићија и Реџепа Сељимија.

Очекује се излагање завршних речи представника тужилаштва, адвоката одбране и самих оптужених, преноси Коха.

Бивши лидери ОВК терете се за ратне злочине почињене у периоду од марта 1998. до септембра 1999. године на Косову и у Албанији. У притвору се налазе од новембра 2020. године.

Тужилац је 15. априла затворио свој случај, док је одбрана завршила изношење доказа 2. децембра 2025. године. Пре ажурирања агенде, завршне изјаве су биле планиране од 9. до 13. фебруара.

Извор: Радио Митровица север

Related posts

Пораз фудбалера Црвене звезде од Хапоела у Мађарској, одлука у Београду

Сећање на жртве „Олује“ у Мркоњић Граду – Вучић: Покушали су да нас убеде да смо криви и многи од нас су учествовали у погрому над истином

Представници водовода „Митровица“ са потрошачима у Лепосавићу о почетку наплате

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније