Јевросимовић поднео оставку на функцију председника Српског атлетског савеза

САС

Српски атлетски савез (САС) саопштио је данас да је председник Скупштине и Управног одбора САС-а Веселин Јевросимовић поднео оставку на ту функцију.

У образложењу своје одлуке, Јевросимовић је навео да због обавеза приватне и пословне природе више није у могућности да се у пуном капацитету, одговорно и посвећено, бави обавезама које захтева функција председника САС.

„Посебна част ми је била да будем део једне овако значајне организације какав је Српски атлетски савез. Сматрао сам привилегијом што сам као председник једног од најзначајнијих спортских савеза у Србији имао прилику да будем ослонац реализације многих пројеката и програма важних за развој атлетике“, истакао је Јевросимовић, пренео је САС.

Он је свим члановима Скупштине, новом руководству и органима Савеза пожелео успех у будућем раду, истичући да ће и убудуће пружати подршку у свим сегментима у којима му обавезе то дозволе.

„У складу са Статутом и нормативним актима Савеза, Управни одбор ће покренути поступак за расписивање избора, након чега ће Скупштина донети одлуку о избору новог председника и других органа савеза. Српски атлетски савез ће благовремено обавестити јавност о свим даљим корацима и процедуралним активностима“, наводи се у саопштењу САС.

Извор: Танјуг

Related posts

У украјинском нападу на Нижњи Новгород погинуле две особе

Министарство правде: Политички мотивисана писма Приштине нису валидна, грађани немају никакав разлог за бригу

Гарић: Прича о Рачку поново актуелизована због очекиване пресуде Тачију и другим командантима ОВК

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније