Председник Вучић дочекао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на аеродрому у Београду

Инстаграм

Председник Србије Александар Вучић дочекао је вечерас на аеродрому „Никола Тесла“ у Београду председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен, која данас и у среду, 15. октобра борави у званичној посети Србији.

Вучић је навео да свака њена посета има посебан значај за Србију и да представља још један корак у правцу јачања сарадње и поверења између Србије и Европске уније.

„Велико је задовољство да у Београду пожелим срдачну добродошлицу председници Европске комисије Урсули фон дер Лајен. Свака њена посета има посебан значај за Србију и представља још један корак у правцу јачања сарадње и поверења између наше земље и Европске уније“, написао је председник Вучић у објави на Инстаграм налогу @будуцностсрбијеав.

Додао је да ће са њом разговарати о стратешки важним питањима европског пута Србије, о реформама, моментуму у европској политици проширења и заједничким напорима на очувању стабилности и мира у региону.

„Посебно сам захвалан на њеном личном ангажовању и подршци коју годинама пружа Србији на нашем реформском и развојном путу. Добро дошли у Србију, драга Урсула“, написао је Вучић у објави.

Фон дер Лајен долази у Београд у оквиру годишње турнеје по Западном Балкану.

Последњи пут Фон дер Лајен је била у Београду крајем октобра прошле године, у оквиру годишње турнеје по земљама региона.

Извор: Танјуг

Related posts

Сусрет Лештана окупио генерације: Успомене, загрљаји и обећање да се традиција наставља

Молитвено сабирање уочи манастирске славе у Драганцу; Теодосије: Ако истински верујемо у Бога не бринимо шта ће бити ни са нама, ни са светим Косовом

Институт „Дедиње“ мења име у Национални институт за срце и крвне судове „Дедиње“

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније